• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

"Güzelçamlı Mübadele ve Yerel Tarih Kültür Derneği"mizin resmi kuruluşu tamamlanmıştır. Güzelçamlımıza hayırlı olsun.

  *   *   *   *   *   *

Derneğimizin web sitesi  www.guzelcamli.org erişime açılmıştır. Hayırlı olsun. Lütfen dostlarınıza sitemizi ziyaret etmelerini önerin. 

*   *   *   *   *

 

 

Derneğimizin faaliyetlerine ilgi duyanları, derneğimize üye olmaya bekliyoruz. irtibat . 0532 409 2678

*   *   *   *   *   *

Güzelçamlı'nın ve Güzelçamlı İnsanlarının  eski fotoğraflarının toplanmasında, bugüne ulaştırılmasında büyük emek ve gayretleri olan Stüdyo Dilek Sahibi Sezgin Tunçay'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

*   *   *   *   *   *

          Derneğimizin İkinci Olağan Genel Kurul toplantısı 21.05.2022 tarihinde saat 14:00 de Kuşadası Güzelçamlı Mahallesi, Özer Türk caddesi No.4/C Adresinde Hüseyin Aydın’a ait “Royal Kafe”de aşağıdaki gündeme göre, çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantı  29.05.2022 tarihinde aynı gündemle, aynı yer ve saatte yapılacaktır. Genel Kurul üyelerimize önemle duyurulur.

Gündem:

 1. Açılış ve Yoklama
 2. Divan Kurulunun Oluşturulması
 3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunuşu
 4. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve Kabulü
 5. Denetleme Kurulu Raporunun Okunması ve Kabulü
 6. Gelir Gider Hesabı ve Tahmini Bütçenin Görüşülmesi ve Kabulü
 7. Yönetim Kurulu Başkanının Konuşması
 8. Dernek Organlarının Seçimi
 9. Dilek ve Temenniler
 10. Kapanış
Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
GÜZELÇAMLI'DA SABAHATTİN ALİ HEYKELİ VE PARKI'NIN AÇILIŞI YAPIDI

GÜZELÇAMLI'DA SABAHATTİN ALİ HEYKELİ VE PARKI'NIN AÇILIŞI YAPIDI

Daha önceden Eski Güzelçamlı Belediyesi tarafından Sabahattin Ali'nin ismi verilen Milli Park Caddesi üzerindeki sokak, Kuşadası Belediyesi tarafından Park olarak düzenlendi ve Kuşadası Belediyesi tarafından yaptırılan, Türk Edebiyatımızın Unutulmaz ismi Sabahattin Ali'nin heykeli'nin açılışı yapıldı. Açılış törenine Kuşadası Belediye Başkanı adına Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Sabahattin Ali'nin kızı Prof. Dr. Filiz Ali, Sabahattin Ali'nin Güzelçamlı'da yaşayan yeğeni Ümit Rachow, CHP parti yöneticileri ve Güzelçamlı Halkı katıldı. Açılış konuşmasında Sabahattin Ali'nin Şair, hikaye ve roman yazarı olarak edebi kişiliği, vatansever, ilerici, özgürlükçü ve çağdaş Türkiye Aydını olarak kısacık yaşamında çok acılar ve çileler çektiği, ve sonunda idealleri uğruna hayatıyla bedel ödediği, katledildiği anlatıldı. Güzelçamlı'da yaptırılan bu heykelin bir sembol olduğu, onun edebi kişiliğinin ve vatanseverliğinin ölümsüz olduğu ve daima gönüllerde yaşayacağı anlatıdı. Sabahattin Ali'nin kızı Prof. Filiz Ali Güzelçamlı'da Babasının adının bir sokağa verilmiş olmasından, bugün de bu parkın ve heyklin yapılmış olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti, Kuşadası Belediyesine, Heykeli yapan heykeltraşlar, Melahat Olçum Şahin ve Gülcan Erçin'e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.


Okunma Sayısı: 398


3.92.91.54
DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Nihal Bilici
sitenizi çok begendim hayırlı olsun tum Güzelçamlı'ya selam ve sevgıler
İlker Kara
Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle

Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
© Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top