• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

"Güzelçamlı Mübadele ve Yerel Tarih Kültür Derneği"mizin resmi kuruluşu tamamlanmıştır. Güzelçamlımıza hayırlı olsun.

  *   *   *   *   *   *

Derneğimizin web sitesi  www.guzelcamli.org erişime açılmıştır. Hayırlı olsun. Lütfen dostlarınıza sitemizi ziyaret etmelerini önerin. 

*   *   *   *   *

 

 

Derneğimizin faaliyetlerine ilgi duyanları, derneğimize üye olmaya bekliyoruz. irtibat . 0532 409 2678

*   *   *   *   *   *

Güzelçamlı'nın ve Güzelçamlı İnsanlarının  eski fotoğraflarının toplanmasında, bugüne ulaştırılmasında büyük emek ve gayretleri olan Stüdyo Dilek Sahibi Sezgin Tunçay'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

*   *   *   *   *   *

          Derneğimizin İkinci Olağan Genel Kurul toplantısı 21.05.2022 tarihinde saat 14:00 de Kuşadası Güzelçamlı Mahallesi, Özer Türk caddesi No.4/C Adresinde Hüseyin Aydın’a ait “Royal Kafe”de aşağıdaki gündeme göre, çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantı  29.05.2022 tarihinde aynı gündemle, aynı yer ve saatte yapılacaktır. Genel Kurul üyelerimize önemle duyurulur.

Gündem:

 1. Açılış ve Yoklama
 2. Divan Kurulunun Oluşturulması
 3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunuşu
 4. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve Kabulü
 5. Denetleme Kurulu Raporunun Okunması ve Kabulü
 6. Gelir Gider Hesabı ve Tahmini Bütçenin Görüşülmesi ve Kabulü
 7. Yönetim Kurulu Başkanının Konuşması
 8. Dernek Organlarının Seçimi
 9. Dilek ve Temenniler
 10. Kapanış
Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
YAZARLARIMIZ


  SON EKLENEN MAKALE
MUTLU YILLAR

2021 YILINA GİRERKEN

 

2021 Yılının ilk günlerini yaşadığımız şu günlerde, herkeze “Merhaba” Yeni yıl yeni umutlar demektir. Her insanı geleceğe bağlayan en kuvvetli  güçtür  umutlarımız. Gerek kendimizin, gerek ailemizin, gerekse içinde yaşadığımız toplumun hatta, dünyamızın, sağlığı, güvenliği, huzuru, zenginliği, refahı ve mutluluğu işte bu umutlarımız içinde bulunurlar. Tüm güzel umutların yeni yıl içinde gerçekleşmesini diliyoruz.

 

Yeni yıla umutla bakarken, geride bıraktığımız yılda en çok hatıralarda kalan, en çok iz bırakan acı veya tatlı olaylara, yaşanmışlıklara da kısaca bir göz atmada fayda olacaktır.

 

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran en önemli olay ülkemizde ve tüm dünyada, şüphesiz “Korana Virüs Salgını” ve bu salgın nedeniyle, yaşanan ölümler, hayatımıza giren kısıtlamalar, sağlıktan ekonomiye, sosyal yaşamdan eğitime, ulaşımdan kamu hizmetlerine, kısacası hayatımızın her alanında değişimler oldu. Tüm dünyada ve ülkemizde anlaşıldı ki  sağlık olmayınca hiçbir şeyin kıymeti yokmuş. Aslında bilinen bir değer, bu salgın nedeniyle farkına varıldı “Her Şeyin Başı Sağlık” mış.

 

Dünyanın diğer ülkelerinde de büyük felaketler yaşandı. Avustralya’da şubat ayında başlayan ve aylarca süren yangın 1.1 milyar hayvan ve 33 insanın öldüğü ülkenin en büyük yangını olarak tarihe geçti.

 

4 Ağustosta ise Lübnan’ın Başkenti Beyrut’ta meydana gelen korkunç patlamada yüzlerce insan hayatını kaybetti ve ülkede ulusal yas ilan edildi.

 

Irak ve Suriye başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde devam eden iç savaşlarda ve terörist saldırılarda binlerce masum insan hayatlarını kaybetti, yaralandı ve insanlar büyük acılar yaşadılar.

 

Ülkemizde yaşanan depremler ve sel felaketi yine 2020 yılının acı olaylarının başında geliyor. 24 Ocak Elazığ, 14 Haziran Bingöl 30 Ekim İzmir depremleri, 22 Ağustos Giresun sel felaketi yüzlerce vatandaşımızın ölümüne ve çok büyük maddi ve manevi yıkımlara sebep oldu. Millet olarak topyekün yüreğimiz yandı.

 

Sakarya Silah Fabrikasında meydana gelen patlamada  kaybettiğimiz canlar, başta İdlip’te 33 askerimiz olmak üzere çeşitli saldırılarda ve terörist operasyonlarda onlarca asker ve sivil vatandaşımız hayatını kaybetti. Tüm şehitlerimizi ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Ülkemizin en önemli kanayan yaralarından bir olan “Kadın Cinayetlerinde” maalesef yüzlerce masum kadın hayatını kaybetti.

 

Yine onlarca vatandaşımız sahte içki kullanımından dolayı hayatlarını kaybetmeleri, hatıralarımızda kalan acı olaylardandı.

 

Beldemiz Güzelçamlı’da  2020 yılında yaşanan üzücü olaylardan biri ise İbrahim Hişil adındaki Mermer ustasının bir cinayete kurban gitmesi ve hayatını kaybetmesi oldu.

 

Korana Virüs salgınına bağlı yaşanan büyük kayıplara ve sıkıntılara rağmen, Türk Bilim İnsanları Prof.Dr. Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci’nin BioNtech Firmasında Korana Virüs salgınına karşı aşı geliştirmeleri ve kullanımının onaylanması en sevindirici olayların başında gelmektedir.

 

27 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan Azerbaycan’a ait Karabağ Bölgesi Türkiye’nin de desteği ile işgalden kurtarıldı. Dost ve Kardeş Ülke Azerbaycan adına Türk Halkı olarak çok sevindik.

 

2020 yılında hayatlarını kaybeden çok değerli insanlarımız oldu.

 

Türk Siyasetinin En önemli isimlerinden Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in eşi ve DSP Genel Başkanı Rahşan Ecevit hayatını kaybetti. Rahmetle anıyoruz.

 

Eski Başbakanlarımızdan ve ANAP Genel Başkanlarından Mesut Yılmaz vefat etti. Kendisine rahmet diliyoruz.

 

Türkiye’nin Duayen İşadamlarından merhum Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç hayatını kaybetti. Çağdaş Türkiye projelerine yaptığı büyük katkılarından dolayı kendisini şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

Ülkemizin En önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından TEMA Vakfı Kurucusu ve Başkanı Hayrettin Karaca hayatını kaybetti. Türkiye erezyonla mücadele çevre ve doğa koruma bilincinin yerleşmesinde öncü olan, hayatını çevreye, doğaya ve toprağa adayan bu değerli insanı rahmetle ve şükranla anıyoruz.

 

“Onuncu Köy” köşe yazılarıyla zihinlerimize kazınan, cesur ve vatansever Gazeteci Yazar Bekir Coşkun hayatını kaybetti. Rahmetle anıyoruz.

 

Futbolseverlerin çok yakından tanıdığı, Arjantin ve  Dünya Kupası maçlarının ünlü futbolcusu Maradona da genç yaşına rağmen 2020 yılında hayatını kaybetti. Rahmetle anıyoruz.

 

Kuşadası Şoförler Odası Eski Başkanı ve Eski Belediye Meclis Üyesi Erol Soysal hayatını kaybetti. Allahtan rahmet diliyoruz.

 

Kuşadası Kaya Aldoğan Lisesi Eski Müdürlerinden ve Eski AdaBaşarı Dershanesi Müdürü Ahmet Erdoğan vefat etti. Kendisini rahmetle anıyoruz.

 

Kuşadası’nın en eski esnaflarından Asırlık Gayret Restorantın sahibi Gayret Mehmet Demiroğlu vefat etti. Kendisini rahmetle anıyoruz.

 

Beldemiz Güzelçamlı’da kaybettiğimiz hemşehrilerimiz;

 

Kuşadası’nın en yaşlı insanı olan 1916 Selanik-Kavala doğumlu olan M.Nafiz Seçer, 105 yaşında hayatını kaybetti. M.Nafiz Seçer 1924 yılında Mübadele anlaşmasıyla Güzelçamlı’ya yerleşmiş, Güzelçamlı’dan Mehmet (Çavuş) Alkan’ın kızı Fikriye (Alkan) Seçer ile evlenmişti. Daha sonra Kuşadası’na taşınmıştı.

 

Güzelçamlı Eski Belediye Başkanımız Bayram Bayaözlü’nün eşi Arife Bayaözlü, Eski Güzelçamlı Belediye Meclis Üyelerimizden Özcan Heper, Güzelçamlı Amatör TSM Korosu Şefi Mehmet Uysal Hocamız, Eski esnaflarımızdan, Parlak Mustafa Oğlu Ahmet Yüksel, Beldemizde yaşamış olan Eski Tunceli Milletvekilmiz Hasan Ünlü, Kuşadası Özel Hastane Müdürlerinden Dr. Öztekin Yüce, bir dönem Güzelçamlı’da yaşayan, bağlama dersleri veren ve Aşık Erbabi Mahlasıyla şiir kitapları bulunan Halk Ozanı Erbabi (Arif Çubuk), yine bir dönem Güzelçamlı’da yaşamış olan ve çeşitli kitapları bulunan Uğur Gözde Eren, Bir Güzelçamlı Aşığı olan ve Güzelçamlı’da yerleşen Rusya Uyruklu hemşehrimiz Nikolai Verettennikov, Hemşehrilerimiz, Ali Dikder, Mustafa Akça, Emekli Öğretmenlerimizden Ali Altunkaynak ,Günay Güngör ve Şengül Atay, Sıvacı Şerafettin Yıldız Usta, Tamer Turgut, Fahriye Batı, Mümine Üzüm, Durmuş Üzüm, Hatice Ağaç, Hatice Mandıracı, Hanife Alkan,  Ayşe Güldüren, Mustafa Fiske, 2020 yılında aramızdan ayrılan ebediyete uğurladığımız hemşehrilerimiz oldular. Onlar gibi burada ismini sayamadığımız diğer hemşehrilerimizle beraber hepsine  Allahtan Rahmet geride kalanlara başsağlığı diliyoruz.

 

En başta belirttiğimiz gibi yaşama sevincimizin ve güzel bir gelecek hayalimizin en büyük kaynağı umuttur. Umudumuzu hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Başta sağlık olmak üzere, ülkemizin ve tüm dünyanın, korana virüs illetinden bir an evvel kurtulmasını, tüm dünyada savaşların, doğal afetlerin son bulmasını diliyoruz. İnsan haklarının ihlal edilmediği, kadınların ve çocukların, şiddete maruz kalmadığı, ezilmediği sömürülmediği, refahın, zenginliklerin adilce paylaşıldığı, barışın huzurun ve adaletin hakim olduğu bir dünya dileğiyle yeni yılınız bir kez daha kutlu olsun.

Özkal YükselÖzkal Yüksel - Eski Güzelçamlı Belediye Başkanı - Dernek Başkanı

Okunma Sayısı: 649
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Nihal Bilici
sitenizi çok begendim hayırlı olsun tum Güzelçamlı'ya selam ve sevgıler
İlker Kara
Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle

Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
© Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top