• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

"Güzelçamlı Mübadele ve Yerel Tarih Kültür Derneği"mizin resmi kuruluşu tamamlanmıştır. Güzelçamlımıza hayırlı olsun.

  *   *   *   *   *   *

Derneğimizin web sitesi  www.guzelcamli.org erişime açılmıştır. Hayırlı olsun. Lütfen dostlarınıza sitemizi ziyaret etmelerini önerin. 

*   *   *   *   *

 

 

Derneğimizin faaliyetlerine ilgi duyanları, derneğimize üye olmaya bekliyoruz. irtibat . 0532 409 2678

*   *   *   *   *   *

Güzelçamlı'nın ve Güzelçamlı İnsanlarının  eski fotoğraflarının toplanmasında, bugüne ulaştırılmasında büyük emek ve gayretleri olan Stüdyo Dilek Sahibi Sezgin Tunçay'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

*   *   *   *   *   *

          Derneğimizin İkinci Olağan Genel Kurul toplantısı 21.05.2022 tarihinde saat 14:00 de Kuşadası Güzelçamlı Mahallesi, Özer Türk caddesi No.4/C Adresinde Hüseyin Aydın’a ait “Royal Kafe”de aşağıdaki gündeme göre, çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantı  29.05.2022 tarihinde aynı gündemle, aynı yer ve saatte yapılacaktır. Genel Kurul üyelerimize önemle duyurulur.

Gündem:

 1. Açılış ve Yoklama
 2. Divan Kurulunun Oluşturulması
 3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunuşu
 4. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve Kabulü
 5. Denetleme Kurulu Raporunun Okunması ve Kabulü
 6. Gelir Gider Hesabı ve Tahmini Bütçenin Görüşülmesi ve Kabulü
 7. Yönetim Kurulu Başkanının Konuşması
 8. Dernek Organlarının Seçimi
 9. Dilek ve Temenniler
 10. Kapanış
Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Merhaba ! Güzelçamlı Mübadele ve Yerel Tarih Kültür Derneği Kuruluşu ve Çalışmaları

Merhaba !  Güzelçamlı Mübadele ve Yerel Tarih Kültür  Derneği Kuruluşu ve Çalışmaları 

Günümüzde, çok hızlı bir kültür erezyonu yaşıyoruz. Sahip olduğumuz değerler hızla kayboluyor. Geçmişte yaşanan olaylar, insanlar, ve “Yerel Kültürümüz” gelenek, görenek ve adetlerimiz, yerel mutfak kültürümüz, akrabalık ve komşuluk ilişkilerimiz, geleneksel el sanatlarımız, üretim ilişkilerimiz ve yerel ürünlerimiz hızla yok oluyor. Geçmişte yaşayan insanlar, ve yaşanan olayları hızla unutuyoruz. Her geçen gün kültürümüzden ve kültürel kimliğimizden uzaklaşıyoruz. Toplumsal hafızamızı kaybediyoruz. Oysa geçmişini bilmeyen toplumlar geleceklerini sağlıklı inşa edemezler. Bugünümüz ise, geçmiş ile geleceğimiz arasında bir köprüdür. İşte Güzelçamlı Mübadele ve Yerel Tarih Kültür Derneği, Güzelçamlı’nın toplumsal hafızasını canlı tutmak, Yerel Kültürümüze sahip çıkmak, toplumda bu kunuda bir bilinç ve farkındalık yaratmak, Geçmişten Günümüze, Güzelçamlının yerel tarihini ve kültürünü, kayıt altına almak, korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla kurulmuştur. Derneğimiz bu amaçları gerçekleştirmek için çalışmaktadır.

 

Çalışmalarımız, Güzelçamlı’nın geçmişindeki her türlü, gerçek belgeleri, ses ve görüntü kayıtlarını, eski fotoğrafları, eski eşyaları, alet ve edavatları ve etnografik malzemeleri, toplamak, kayıt altına almak, yüz yüze, sözlü tarih kayıtları yapmak, bunları dijital ortamda da kayıt altına almak, araştırmalar yapmak, ve arşiv oluşturmayı kapsamaktadır.

 

Derneğimiz çalışmalarını, hiçbir inanç, etnik köken, siyasi düşünce, ayrımı gözemeden sürdürür. Çalışmalarını ve faaliyetlerini, Laik Demokratik Cumhuriyetimize, Hukuk Devletine, Ülkemizin Bağımsızlığına ve Bütünlüğüne ve Atatürk İlke ve Devrimlerine, Milli ve Manevi Değerlerimize bağlı bir anlayış içersinde sürdürür. Bu çalışmalara gönül veren ve dernek üyelik yükümlülüklerini yerine getirmeyi kabul eden herkes, derneğimize üye olabilir ve çalışmalarımıza destek olabilir.

 

Güzelçamlı Mübadele ve Yerel Tarih Kültür  Derneği Hepimize tekrar hayırlı uğurlu olsun.

 ÖZKAL YÜKSEL
Okunma Sayısı: 1320YAZARIN DİĞER YAZILARI

-
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Nihal Bilici
sitenizi çok begendim hayırlı olsun tum Güzelçamlı'ya selam ve sevgıler
İlker Kara
Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle

Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
© Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top